Posty: 21

Skąd: Mysłowice
spacer
Post Temat postu: Górnik Zabrze - Gks Bełchatów
Już w najbliższą sobote o godzinie 17:00 na stadionie im. Ernesta Pohl a przy ulicy Roosevelta 81 w Zabrzu odbędzie się mecz o mistrzostwo Orange Ekstraklasy. W meczu tym zmierzą się Górnik Zabrze z Gks em Bełchatów, obie te drużyny bardzo potrzebują punktów gdyż znajdują się w dolnej części tabeli , mecz ten zapoczątkuje wiosenna rundę rewanżową piłkarskiej Ekstraklasy, na początku sezonu w spotkaniu tych 2 drużyn w Bełchatowie padł bezbramkowy remis, Zabrzanie mieli wiele dogodnych sytuacji na wygranie, lecz niestety nie wykorzystali ich wracając do Zabrza z lekkim niedosytem i jednym punktem, teraz Górnik wystąpi z przewagą własnego stadionu i wsparciem wspaniałej Zabrzańskiej publiczności która już wiele razy pokazała że piłkarze mogą na nią liczyć.
Czy piłkarze tym razem sprostają zadaniu i wygrają zdobywając cenne 3 punkty o tym przekonamy się już w sobotę. Wszystkich serdecznie zapraszamy na ten mecz, i gwarantujemy wiele wspaniałych i niezapomnianych chwil które zostaną w waszej pamięci już na zawsze, i Ty możesz pomóc wrócić Górnikowi do dawnej świetności, pamietaj Roosevelta 81 sobota 17:00, pokażmy w tych najtrudniejszych chwilach ze Górnik ma prawdziwych i wiernych kibiców na dobre i złe, którzy zawsze będą ze swoją drużyna, a zawodnicy niech mają 12 zawodnika. Udowodnijmy tym którzy spisali nasz Klub na straty ze Górnik zawsze będzie potegą , nigdy się nie podda, i nie spadnie.
Jak myślicie jaki będzie wynik tego meczu? Kto zdobędzie dla nas bramki? Kogo trener powinien wystawic i dać szanse gry a kogo nie widzicie w składzie na najblizszy mecz.
Wypisujcie wasze wszystkie opinie, komentarze, rady i sugestie co do najbliższego meczu.

Ostatnio zmieniony przez Wyznawczyni GÓRNIKA dnia Pon 0:46, 05 Gru 2005, w całości zmieniany 1 raz

O meczu
Zabrzanie wygraną przed tygodniem z Górnikiem Łęczna uciekli ze strafy spadkowej, na którą spadł GKS. W przypadku triumfu Bełchatowian sytuacja znowu się odwróci, dlatego oba zespołu walczyć będą na całego. Ciekawe czy po raz kolejny (trzeci mecz od debiutu w lidze) do siatki trafi Kamil Król z Górnika? W lipcowym meczu tych zespołów było 0:0

Posty: 21

spacer
no więc chyba jednej osobie z głosujących w ankiecie udało sie odgadnąć wynik Sad szkoda. Troszke informacji na temat meczu ->

WIDZOWIE:2000

Gol Mariusza Ujka zadecydował o zwycięstwie GKS-u Bełchatów w meczu 16. kolejki Orange Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze.
Oba zespoły walczyły w sobotę o punkty niezbędne do spokojnego przetrwania zimowej przerwy. Usatysfakcjonowani wyjeżdżali goście. Wygrali minimalnie choć przy beztroskiej grze zabrzańskiej obrony mogli zdobyć grad bramek. Gospodarze nie potrafili w pierwszej połowie zagrozić bramce GKS strzeżonej przez Sapelę. Za to akcja bełchatowian w 31. minucie przyniosła gola - jak się potem okazało - na miarę zwycięstwa. Garguła odegrał sprytnie piłkę wychodzącemu na czystą pozycję Ujkowi, ten bez namysłu uderzył i Lech skapitulował.
Więcej emocji było w drugiej połowie, której bohaterem był bramkarz Górnika. Już w 46. minucie nie dał się pokonać mając przed sobą Ujka i Matusiaka. Zabrzańscy kibice wywiesili okazjonalne transparenty ("Niech żyje nam górniczy stan" - w związku z Barbórką i "Wesołych świąt życzy Torcida"), zapewniali też, że wierzą w swój klub, zagrzewając piłkarzy okrzykami.
W 53. minucie doszło do ostrej wymiany zdań zawodników Górnika z arbitrem, który ich zdaniem zignorował zagranie ręką w polu karnym przez piłkarza GKS. Karnego nie było, a pięć minut później znów klasę pokazał Lech, broniąc strzał Matusiaka z 10 metrów. W 70. minucie Prokop podał na własnej połowie tak niefortunnie, że w sytuacji sam na sam z bramkarzem zabrzan był Matusiak i ponownie górą był Lech. Dwie okazje do podwyższenia wyniku miał w końcówce Kmiecik. Najpierw jednak nie opanował piłki tuż przed bramką, a potem niecelnie przelobował wysuniętego bramkarza gospodarzy.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:
Trener GKS BOT Orest Lenczyk: Jak zawsze w Zabrzu wynik meczu był sprawą otwartą do końca. Dawno nie widziałem zespołu, który mając tyle sytuacji nie potrafił zdobyć więcej bramek. Zdobyliśmy jedną i to wystarczyło, bo udało się zagrać na zero z tyłu. Wygraliśmy, a te trzy punkty były nam bardzo potrzebne. W kolejnych spotkaniach zdobycie jednego gola to może być za mało. W Górniku zabrakło dziś Jacka Wiśniewskiego, który był dowódcą w poprzednich meczach (kontuzja) i to nam ułatwiło zadanie. Zrobiło mi się dziś przykro, kiedy wszedłem do szatni. Wyglądała o wiele gorzej niż 40 lat temu, gdy byłem tu jako piłkarz.

Pytany o to, czemu przed końcowym gwizdkiem poszedł do szatni, powiedział: "pomyślałem o wnuku i o tym, że mam dla kogo żyć. A piłkarze beze mnie dadzą sobie radę przez minutę".

Trener Górnika Marek Motyka: Wiedzieliśmy jaki ciężar gatunkowy ma ten mecz. Wygrana pozwoliłaby nam na głębszy oddech przed zimową przerwą. Nie udało się. Mój zespół tworzą młodzi, nieograni piłkarze i dziękuję im za walkę. Sprytu i umiejętności jeszcze brakuje. GKS zagrał bardzo mądrze taktycznie nie pozwalając nam na wiele. Teraz przed nami mecz w Grodzisku z Groclinem i tam spróbujemy odbić sobie dzisiejszą porażkę.

Posty: 21

spacer
Relacja meczu minuta po minucie :
Przed meczem
Dzięki wygranej przed tygodniem z Górnikiem Łęczna zabrzanie uciekli ze strefy spadkowej, do której - po trzeciej kolejnej porażce - spadł GKS. W przypadku zwycięstwa bełchatowian sytuacja znowu się odwróci, dlatego oba zespoły walczyć będą na całego. Ciekawe czy po raz trzeci z rzędu do siatki trafi Kamil Król z Górnika? W lipcowym meczu było 0:0. Po trzy zmiany w obu drużynach w porównaniu z ostatnimi meczami: w Górniku P. Król, Siedlarz i K. Król za Wiśniewskiego, Liczkę (obaj są kontuzjowani) i Radawca (ławka), w GKS-ie Sapela, Chi-Fon i Dziedzic za Banaszyńskiego (?), Frohlicha i Wiechowskiego (obaj na ławce).

1. min - pierwszy gwizdek sędziego - rozpoczyna Górnik
7. min - w Zabrzu na razie nudno (i bardzo zimno!)
15. min - nic godnego uwagi nie wydarzyło się w pierwszym kwadransie: obie drużyny przeprowadziły kilka niewykończonych strzałem akcji, sędzia odgwizdał kilka przewinień i spalonych
16. min - pierwszy groźny atak Górnik po prostopadłym podaniu w polu karnym debiutujący w lidze Sapela ubiega szarżującego Aleksandra
20. min - pierwsza interwencja bramkarza Górnika: Lech bez trudu łapie piłkę po dośrodkowaniu Ujka
22. min - szansa dla gości: po wrzutce z rzutu wolnego Garguły nikt nie sięga piłki i łapie ją Lech
24. min - znakomita okazja dla Górnika: po wrzutce z lewej strony i przedłużeniu głową jednego z zabrzan Radler z 12m strzela obok broni
27. min - pierwsza niepewna interwencja pewnie dotąd broniącego Sapeli: po wrzutce Magiery bełchatowski bramkarz na raty łapie piłkę
31. min - Crying or Very sad gol dla Gks-u!!! składna akcja bełchatowian: Garguła podaje do wbiegającego w pole karne Ujka, a ten popisuje się kapitalnym wolejem, piłka odbija się jeszcze od poprzeczki i wpada do bramki Górnika
32. min - odpowiedź gospodarzy: Aleksander niecelnie strzela głową z 10m
36. min - okazja dla gości: po rogu piłka trafia w okolice pola karnego do Cecota, który płasko strzela, a Lech broni
37. min - po starciu z Aleksandrem na murawie zwija się z bólu Berliński, którzy został uderzony w twarz
42. min - cała seria rzutów rożnych dla gości (bez większych efektów)
43. min - mogła być 0:2, a kolejnego efektownego gola mógł zdobyć Ujek: po dośrodkowaniu Garguły popularny 'Ujo' próbuje uderzać przewrotką, ale tylko trąca piłkę
45. min - sędzia dolicza minutę

PODSUMOWANIE I POŁOWY
W Zabrzu zimno i mało ciekawie. Przez pierwsze pół godziny na boisku niewiele się działo, a jeżeli już komuś należała się bramka to bardziej gospodarzom niż gościom. Bełchatowianie objęli jednak prowadzenie po przepięknym strzale Ujka i do końca tej części gry przeważali, ale wyniku nie podwyższyli.

46. min - znakomita okazja dla GKS-u: po błędzie zabrzańskiej obrony Matusiak i Ujek mają przed sobą tylko Lecha, ale 'Ujo' - zamiast strzelać - niepotrzebnie drybluje i bramkarz Górnika wybiera mu piłkę spod nóg
49. min - mogło być już po meczu, bo Ujek odważnie wbiegł w pole karne rywali, ale strzelić tuż obok długiego słupka
50. min - pierwszy celny strzał Górnika w tym meczu: Bukalski mocno uderza z dystansu, Sapela pewnie broni
53. min - Confused ewidentny błąd sędziego, który nie przerywa gry po zagraniu ręką Ujka we własnym polu karnym! zabrzanie mają wielkie i uzasadnione pretensje do arbitra, który za krytykę orzeczeń karze żółtą kartką Aleksandra
58. min - powinno być 0:2 - po kontrze GKS-u Chi-Fon zagrywa z prawej strony przed pole bramkowe do niepilnowanego Matusiaka, ale ten strzela wprost w Lecha
61. min - Twisted Evil żółta kartka dla Ujka (za niesportowe zachowanie)
62. min - pierwsza zmiana w Górniku: Stoimenow za kontuzjowanego Aleksandra
64. min - okazja dla gospodarzy, którzy od kilku minut atakują: po rogu niecelnie strzela głową P. Król
68. min - atak gości: zaskakujący, ale niecelny strzał Chi-Fona z 17m
71. min - powinno być po meczu: Matusiak wyprzedza dwóch obrońców Górnika, ma przed sobą tylko Lecha, ale z 14m strzela wprost w wybiegającego zabrzańskiego bramkarza
74. min - druga zmiana w Górniku: Radawiec za Siedlarza
77. min - Mad żółta kartka dla Stoimenowa (za faul na Gargule)
79. min - pierwsza zmiana w GKS-ie: Janković za Chi-Fona
81. min - ostatnia zmiana w Górniku: Dudziński za K. Króla
82. min - Górnik wciąż atakuje, ale nadal robi to nieporadnie i rywale nie mają większych problemów z rozbijaniem ich akcji
84. min - Mad żółka kartka dla Prokopa (za faul na Ujku)
86. min - druga zmiana w GKS-ie: Kmiecik za Ujka
87. min - atakują goście: Dziedzic kończy swój rajd niecelnym strzałem z 20m
88. min - znakomita okazja dla GKS-u: po dośrodkowaniu z lewej strony piłka trafia w głowę niepilnowanego w polu bramkowym Kmiecika i przechodzi obok bramki
90. min - dwie szanse dla gości: najpierw Dziedzic celnie, ale lekko strzela z 16m, a zaraz potem Kmiecik z około 35m spod linii bocznej uderzaa pod pustej bramki nad wychodzącym Lechem, a futbolówka przelatuje obok słupka
90. min - sędzia dolicza 3 minuty
90. + 3. min - ostatnia okazja dla gości, którzy wychodzą z kontrą (trzech na jednego): Matusiak podaje do Garguły, a ten trafia w wychodzącego poza pola karne Lecha
90. + 4. min - arbiter kończy mecz (choć goście mieli róg, a Wiechowski miał wejść za Dziedzica), a zaraz potem na boisko wbiegają zabrzańscy kibice - nie po to, żeby zrobić krzywdę sędziom i piłkarzom GKS-u (choć ci błyskawicznie ewakuują się z murawy), ale po to, żeby zabrać zawodnikom Górnika koszulki (to ostatni mecz podopiecznych trenera Marka Motyki u siebie)

PODSUMOWANIE MECZU
W Zabrzu obie drużyny grały o spokojną zimę. Lepsi okazali się goście, którzy przed przerwą objęli prowadzenie, a w II połowie powinni je podwyższyć, ale zagrali bardzo nieskutecznie i nie pokonali już najlepszego na boisku bramkarza gospodarzy, Piotra Lecha. Zabrzanie ambitnie dążyli do wyrównania, ale zabrakło im umiejętności, żeby zdobyć dzisiaj choćby punkt. Koniecznie trzeba jeszcze wspomnieć o błędzie sędziego, który skrzywdził zabrzan, bo w II części nie podyktował ewidentnego karnego dla nich.